Шахтар продовжує зберігати хитку перевагу над Динамо

У рамках 26-го туру Прем’єр-ліги України Динамо і Шахтар впевнено обіграли суперників, повідомляє Знай.Спорт.

Динамо розправилося з Зорею в домашньому матчі УПЛ. У першому таймі Бурда забив за киян після кутового. Після перерви Лунін змушений був діставати м’яч із сітки воріт після ударів Вербича, Бєсєдіна і Циганкова. Більш того – Зоря ще й не реалізувала пенальті (Фаупала). У підсумку – 4:0 на користь Динамо.

Прем’єр Ліга. 26-й тур. Київ. “Динамо ім. В. Лобановського”. Група 1.

Динамо Київ – Зоря Луганськ – 4:0

Голи: Бурда 13, Вербич 51, Бєсєдін 54, Циганков 88

А на “Арені-Львів” 7 квітня рівненський Верес приймав донецький Шахтар. Рівняни поступилися супернику з рахунком 0:2.

шахтер верес

Доля матчу була вирішена в епізодах, які виникли в середині таймів. На 24-й хвилині “гірники” провели блискавичну атаку, в ході якої після довгої передачі від Фреда його партнер Тайсон увійшов у штрафну рівнян і пробив повз голкіпера. А на 78-й хвилині після навісу з кутового захисники Вереса не зуміли вибити м’яч, а Давид Хочолава підхопив шкіряний снаряд на лінії воротарського майданчика і другим дотиком розстріляв ворота.

Таким чином, Шахтар здобув сьому поспіль перемогу в Прем’єр-лізі України, зберіг відрив від київського Динамо в 6 очок в турнірній таблиці (63 проти 57) і продовжує впевнено лідирувати.

У 27-му турі, 14 квітня, у Харкові відбудеться очний матч лідерів чемпіонату Шахтар – Динамо.

Нагадаємо, Евертон і Ліверпуль зіграли внічию (0:0) в матчі 33-го туру АПЛ.

Цього разу окрім історичної принциповості в дербі нічого бути не могло. Евертон і Ліверпуль у цьому сезоні – команди різного польоту, колективи різних завдань. Перші застрягли в середині турнірної таблиці і навряд чи потраплять навіть в єврокубки, а другі тільки обіграли Манчестер Сіті (3:0) в чвертьфіналі Ліги чемпіонів. Тому було ясно, що господарі намагатимуться зіграти на емоційному спустошенні суперника, скористатися його втомою і ротацією.

Господарі вийшли на поле «Гудісон Парк» в майже ідеальному складі. Тут і Лейтон Бейнс з Шеймусом Колманом, і Морган Шнайдерлен з Уейном Руні в середині поля, і Тео Уолкотт з Янніком Боласі і Дженко Тосун в атакуючій групі. На лавці залишилися Умар Ніасс і молодий Раміро Фунес-Морі.

Юрген Клопп передбачувано випустив молодого Домініка Соланкі в парі з Денні Інгзом на вістрі, особливо у відсутності травмованого Мохаммеда Салаха. В атаці місце в порівнянні із зустріччю проти «Сіті» зберіг хіба що Садіо Мане, глибше залишилися Джордан Хендерсон і Джоржіньо Вейналдум з Джеймсом Мілнером. В обороні з’явилися Рагнар Клаван і Натаніел Клайн. Цікаво, що зв’язку центральних оборонців Деян Ловрен – Вірджіл ван Дайк тренер міняти не став.

Перший тайм пройшов на одному диханні. Небезпечні моменти виникали якщо не так регулярно, як хотілося, то як мінімум не рідко. До 25-й хвилині – по шикарному сейву від Джордана Пікфорда і Лоріаса Каріуса. Воротарі взагалі вийшли на авансцену в першій половині тайму, виділяючись на тлі польових футболістів.

При цьому цікаво, що ударні форварди Тосун і Соланкі ніяк себе не проявили. Старалися, бігали, чогось там пихкали, але небезпеки їх перебування на полі не несло. Більше небезпек виникало від інсайдів і півзахисників. Дальні удари стали квінтесенцією того, що відбувається: оборонялися команди частіше, ніж атакували, а значить стріляти з-за меж штрафного – саме те.

Рядовий такий матч, знаєте. Ніби ніхто особливо не хотів забивати, й не упивався бажанням відкрити рахунок. Ніби була норма ударів, торкань і сейвів в першій 45-хвилинці, і команди цю норму строго виконали, без будь-яких переробок. Швидкості високі, фолів мало і класична британська злива, яка, напевно, трішки зіпсував комбінаційну складову цієї зустрічі.

Не обійшлося дербі й без сварок. Але розсудливий Майкл Олівер спокійно розрулив конфлікт Інгза і Коулмана, навіть не показавши карток, хоча гравці знатно зачепилися на словах і справа ледь не дійшла до масової бійки. В іншому, ніяких футбольних емоцій. Матч загруз в закиданні, перекладах з флангу на фланг, самовідданості молоді та напівмоментах.

Евертон звичайно прекрасний. Заключні 15 хвилин пройшли під шефством господарів. Коулман, Тосун, Уолкотт, – у цих хлопців були стовідсоткові моменти, але не щастило. З’їли «іриски» свого суперника, знищили за моментами, голом не те що пахло, їм смерділо на весь Ліверпуль! Але удача від команди Сема Еллардайса відвернулася. І в 15-му дербі поспіль в рамках АПЛ не зміг перемогти Евертон.

Ну а Ліверпуль не те щоб дивом, але все-таки уникнув поразки в принциповій зустрічі, зберіг сили на відповідь проти Манчестер Сіті і зберіг шанси на звання віце-чемпіона ліги за підсумками сезону. У енергозберігаючому режимі пройшло дербі, багато в чому через гостей, думки яких були зовсім про іншу зустріч.