Виборг (Ленінградська область) колись вважався найкрасивішим містом Росії. Однак безгосподарність призвела до того, що від спадщини фінських і шведських часів не залишилося і сліду, а колишні архітектурні пам’ятники стали жалюгідним видовищем.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Виборг був заснований в 1293 шведами, проте довгий час, до 1940 року перебував під контролем Фінляндії, після чого був захоплений СРСР.

Всесвітній фонд пам’ятників (World Monuments Watch) в минулому році вніс місто Виборг в список 50 світових об’єктів історії та культури, що знаходяться під загрозою зникнення. Однак після цього в місті перестало існувати ще кілька пам’ятників. Цього літа фінська національна рада ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць), тимчасовий рада Національного комітету ІКОМОС РФ, Міжнародна рада ІКОМОС по історичних містах і селах і ряд інших організацій повідомили світу про знищення Виборга. Фахівці ІКОМОС вважають, що допомогти Виборгу вже не можна.

Щоб прийти до висновку, що колись одне з найкрасивіших міст північної частини планети, гине, не потрібно закликати експертів і створювати комісій — досить побачити місто. Вірніше те, що від нього залишилося.