У четвер, 2 травня, були зіграні перші матчі в півфінальних протистояннях Ліги Європи

Франкфуртський Айнтрахт приймав на своєму полі лондонський Челсі, а ще один представник столиці Англії Арсенал зустрічався з іспанською Валенсією.

Кривдники українських клубів в нинішньому розіграші Ліги Європи, які по ходу турніру вибили Шахтар і Динамо, відклали питання визначення сильнішого до матчу-відповіді, зігравши внічию 1:1, а Каноніри зробили вагому заявку на вихід у фінал, здобувши перемогу з рахунком 3:1.

Арсенал

Айнтрахт більш активно розпочав домашній поєдинок Челсі, створивши кілька моментів, і досяг результату в середині першого тайму. На 23-й хвилині Костіч підключився до атаки і виконав подачу в центр штрафного, де Йовіч у не надто зручній позиції зміг скластися і пробив головою точно в нижній кут воріт.

Після пропущеного м’яча лондонський клуб перехопив ініціативу і почав тиснути на ворота господарів, у підсумку зумівши зрівняти рахунок під завісу першої половини зустрічі. Після подачі з кутового м’яч опинився у Педро, прицільному удару якого не змогли перешкодити ні захисники, ні голкіпер Айнтрахта.

Челси

У другому таймі Челсі продовжив повністю контролювати хід гри, але не зміг реалізувати свою перевагу і рахунок у матчі залишився незмінним.

Ліга Європи. 1/2 фіналу. Перший матч

Айнтрахт – Челсі 1:1

Гол: Йовіч 23 – Педро 45

Напівгола MARUV вразила відвертими танцями: “потрясла п’ятою точкою під пальмою”

Арсенал невдало розпочав матч із Валенсією, пропустивши вже після перших десяти хвилин. Лондонці намагалися контролювати м’яч, але контратаки гостей були гострішими, а забити іспанська команда змогла після стандарту. Подачу з кутового Родріго переправив уздовж лінії воріт на протилежну штангу, де Діакабі, вигравши верхову боротьбу, вразив порожній кут.

Зрештою, Канонірам знадобилося зовсім небагато часу, щоб не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед завдяки дублю Ляказетта. На 18-й хвилині французький форвард віддав розрізну передачу на хід Обамеянгу, який обіграв двох захисників і воротаря і викотив м’яч партнеру на порожні ворота. Ще через вісім хвилин після подачі в штрафний Ляказетт пробив головою з відскоком від газону, голкіпер зреагував на удар, але переправив м’яч у штангу, від якої той залетів у ворота.

У другому таймі Валенсія провела кілька непоганих атак, намагаючись вирівняти становище, але в підсумку Арсеналу вдалося збільшити свою перевагу. Уже в компенсований час Колашинац знайшов подачею на дальній штанзі Обамеянга, який з гострого кута вразив ворота гостей.

Арсенал – Валенсія 3:1

Голи: Ляказетт 18, Ляказетт 26, Обамеянг 90+1 – Діакабі 11

Арсенал - Валенсия

Матчі-відповіді півфіналу Ліги Європи Челсі – Айнтрахт і Валенсія – Арсенал будуть зіграні у четвер, 9 травня.

Фінал Ліги Європи сезону-2018/2019 пройде 29 травня в Баку на стадіоні Олімпійський.

Номінальним господарем у фінальному поєдинку Ліги Європи буде переможець пари Айнтрахт – Челсі.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.