Паралімпіада-2018 тільки стартувала, а нейтральних атлетів вже перевіряють на заборонені препарати

Так, за заявою президента Паралімпійського комітету Росії (ПКР) Володимира Лукіна, 22 спортсмена з 30, які увійшли до складу нейтральної команди для участі в Паралімпійських іграх в Південній Кореї, було перевірено на допінг після приїзду до Пхьончхану.

Відзначимо, що в перший день нейтральні атлети завоювали три нагороди: медальний залік Паралімпіади на 10 березня.

Нагадаємо, що російські спортсмени виступають на Іграх-2018 в нейтральному статусі через масове вживання допінгу. Для участі в Паралімпіаді їм був потрібен допуск від Міжнародного паралімпійського комітету, який отримали 30 спортсменів.

Як раніше писали, Паралімпіада-2018 пройде в Пхенчхан з 9 по 18 березня. На Іграх будуть розіграні 80 комплектів нагород в шести видах спорту. Очікується, що в змаганнях візьмуть участь близько 670 спортсменів.

Як стало відомо, на Паралімпіаді вже відбувся перший медальний день. Розіграно 12 комплектів нагород.

За підсумком дня скарбничка збірної України поповнилася 5 медалями: по одній “золотій” і “срібної” і три “бронзових”.

Так, п’ятикратним чемпіоном Паралімпійських ігор став Віталій Лук’яненко, який виграв біатлонний спринт на 7,5 км серед спортсменів з порушенням слуху. Срібну нагороду отримала Оксана Шишкова, володарями бронзових медалей також стали біатлоністи Людмила Ляшенко, Ігор Рептюх і Анатолій Ковалевський.

Виталий Лукьяненко, Паралимпиада

Віталій Лук’яненко

У загальнокомандному заліку лідирує збірна США – три золоті, одна срібна і одна бронзова. Потім йдуть французи і нейтральні атлети (по 2, 1, 0). Україна займає 4 місце (1, 1, 3), далі – Канада (1, 1, 2), Німеччина, Словаччина (по 1, 1, 0) і Швейцарія (1, 0, 0).

Загалом медалі в Пхенчхані отримали представники 15 країн з 49 команд-учасниць.